۰۲ آبان ۱۳۹۸
آبان ۲, ۱۳۹۸

مزایای مصرف قرص روغن ماهی در شیردهی

آبان ۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

مزایای مصرف قرص روغن ماهی در شیردهی

مصرف روغن ماهی در زمان شیردهی,فواید روغن ماهی,مزایای روغن ماهی در دوران شیردهیاسیدهای چرب امگا ۳ برای رشد کودک بسیار مهم است مطالعات انجام شده در موسسه های علمی نشان می دهد اسیدهای چرب امگا ۳ که در بدن ماهی به وفور یافت می شود برای رشد کامل مغز انسان در طول دوران جنینی و دوسال اول زندگی کودک بسیار ضروری هستند.


آیا می توان در طول شیردهی روغن ماهی مصرف کرد؟
مصرف روغن ماهی در شیردهی برای مادر و نوزاد مزایای بسیاری دارد. روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ مانند DHA است که در شیر مادر جذب می شود و هنگام شیر دادن به نوزاد منتقل می شود. اگر به ماهی یا محصولات آن مانند روغن ماهی و دیگر اسیدهای چرب امگا ۳ حساسیت ندارید می توانید با خیال راحت روغن ماهی مصرف کنید.

خواص روغن ماهی برای نوزاد:
– اسیدهای چرب امگا ۳ دارای مقدار بسیار خوبی از DHA هستند که برای رشد کودک بسیار مهم است. DHA به پیشرفت مهارت های شناختی و اجتماعی کودک شما، و همچنین مهارت های زبان، کمک میکند. همچنین ایمنی نوزاد شما را تقویت کرده و سیستم گوارش کودک شما را نیز بهبود می بخشد. DHA همچنین نقش مهمی در ساخت پوست و بینایی کودک شما دارد.

– اسیدهای چرب ضروری (EFA) در تولید پروستاگلاندین ها کمک می کنند. این کمک ایمنی را بهبود می بخشد. اسیدهای چرب ضروری به تنظیم رشد مناسب کودک شما کمک می کنند. این اسیدها باعث رشد عصبی و حسی در کودک شما می شوند. در برخی از نوزادان که رکورد رشد و پیشرفت بیشتری دارند، تبدیل EFA به شکل فعال آن می تواند کمی مشکل باشد. مصرف DHA به شکل روغن ماهی در طی شیردهی بسیار مهم است، زیرا به تبدیل اسید چرب ضروری به شکل فعال آن کمک می کند.

– در طول اولین سال تولد، مغز کودک شما تقریبا سه برابر می شود. اسیدهای چرب ضروری که از شیر مادر منتقل می شوند، در رشد مغز کودک موثر هستند.

روغن ماهی چقدر برای مادران شیرده مفید است؟
روغن ماهی حاوی امگا ۳ است که برای شما بسیار مفید است زیرا چربی قلب سالم است.