۲۹ مهر ۱۳۹۸
مهر ۲۹, ۱۳۹۸

بیماری اریون باعث عقیم شدن مردان می شود

مهر ۲۹, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

بیماری اریون باعث عقیم شدن مردان می شود ؟

اوریون یک بیماری واگیردار و ویروسی است که بیشتر غدد بزاقی در زیر و پشت گوش را درگیر می‌کند. این بیماری در بیشتر مواقع علاوه بر غدد بزاقی، به تخمدان ها، بیضه‌ها و لوزالمعده هم گسترش پیدا می کند. نشانه‌های این بیماری سردرد، تب و آبریزش چشم و بینی است و در سنین ۱۴ تا ۳۵ سالگی باعث نازایی و عقیم شدن مردان می‌شود.

این عارضه بیشتر در کودکان بالای ۲ سال دیده می‌شود و با احتمال کمتر در بزرگسالان هم دیده می‌شود. طول درمان این بیماری ۱۴ تا ۲۱ روز است. در این بیماری گاهی اوقات درسنین بلوغ ممکن است پسران دچار تورم بیضه‌ها شوند که حدود یک هفته پس از شروع اوریون رخ می‌دهد. این عارضه در سنین ۱۴ تا ۳۵ سالگی تب و درد در بیضه‌ها را به همراه دارد و ممکن است این عوارض باعث ناباروری و عقیم شدن فرد شود.به گزارش باشگاه خبرنگاران والدین باید برای تشخیص و تایید بیماری به پزشک مراجعه کنند. علاوه بر این در صورت شدیدترشدن این بیماری پس از گذشت ۱۰ روز، اگر سردرد یا سفتی گردن وجود داشت حتماً باید به پزشک مراجعه شود.بیشتر بخوانید علل ناباروری مردان کدامند؟

دارو‌های گیاهی مفید برای درمان اوریون
-انجیر
این میوه خاصیت ضد ویروسی دارد و می تواند این بیماری را کنترل کند.
-آلوئه ورا
آلوئه ورا مناسب برای التهاب ها است و با مصرف آن التهاب اوریون کم می شود.
-مارچوبه
از مارچوبه برای آرام‌تر شدن درد‌های فراوان و التهاب این عارضه استفاده می‌شود.
-زنجبیل
زنجبیل ضد ویروس است به همین دلیل استفاده از آن ممکن است باعث التیام بخشی شود.
-شنبلیله
یکی دیگر از گیاهان موثر در درمان اوریون تخم شنبلیله است که ضد التهاب و ضد ویروس است که نقش مهمی در بهبود شرایط بیمار دارد.